KONTAKT

Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af ledelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle ledelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Ledelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer.

Sekretariatets ansatte er studerende ansat til 10 timer om ugen. De står dels for organisationens daglige drift, dels for at realisere det gældende arbejdsprogram, som er vedtaget af ledelsen.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på både ledelse og sekretariat, men det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk eller ringe 21 26 35 23.

Drejer din henvendelse sig om refusion, skal du skrive en mail til refusion@nau.dk

Ledelsen

Nicklas Andersen
Formand

Nicklas@NAU.dk

Elise Rosenberg
Næstformand

Elise@NAU.dk

Jonas Guldberg Knudsen
Ledelsesmedlem

Jonas@NAU.dk

Marie Madsen
Ledelsesmedlem

Marie@NAU.dk

Lukas Schaumann Therkelsen
Ledelsesmedlem

Lukas@NAU.dk

Benedikte Millina Møller
Ledelsesmedlem

Benedikte@NAU.dk

Anna Jeppesen
Ledelsesmedlem

Anna@NAU.dk

Dagmar Skjoldan
Suppleant

Dagmar@NAU.dk

Atlanta Asa Kvale
Suppleant

Atlanta@NAU.dk

Sekretariatet

Mikkel Abrahamsen
Sekretariatsleder

Mikkel@NAU.dk

Signe Darré
Ungdomsrådskonsulent

Signe@NAU.dk

Søren Stigaard
Økonomi- og fundraising

Soeren@NAU.dk

Rul til toppen