KONTAKT

Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af bestyrelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle bestyrelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Bestyrelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer på Landsmødet i november.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på Bestyrelsen. Det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk.

Pressehenvendelser og spørgsmål til NAU’s politik rettes til forkvinde Marie på tlf. 22 33 73 20.

Drejer din henvendelse sig om refusion, skal du skrive en mail til refusion@nau.dk

Bestyrelsen

Marie Madsen
Forkvinde

22 33 73 20

marie@NAU.dk

Silas Brogård
Politikudviklings-ansvarlig

 silas@NAU.dk

Emma Nielsen
Bestyrelsesmedlem

emma@NAU.dk

Anna Jeppesen
Næstforkvinde

 anna@NAU.dk

Nicklas Lindsten
Bestyrelsesmedlem

nicklas@NAU.dk

Emil Probst
Suppleant

emilp@NAU.dk

Magnus Ahlstrøm
Kommunikations- og Kampagneansvarlig

magnus@NAU.dk

Dagmar Skjoldan
Bestyrelsesmedlem

 dagmar@NAU.dk

Lau Henriksen
Suppleant

 lau@NAU.dk

Rul til toppen