NAU – Netværket af Ungdomsråd

NAU er paraplyorganisationen for ungdomsråd og -huse i hele Danmark.

Bestyrelsen

Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

Sofus Pilehave

Forperson

sofus@nau.dk

+45 20225606

Elisabeth From-Pedersen

Forperson

elisabeth@nau.dk

Bitten Elley

Orgranisering

bitten@nau.dk

Jonas Hawwa

Projekt & Økonomi

jonas@nau.dk

Jesper

Orgranisering

jesper@nau.dk

Anton Walker

Orgranisering

anton@nau.dk

Leticia Svebølle

Projekt & Økonomi

leticia@nau.dk

Marcus Melau

Projekt & Økonomi

marcus@nau.dk

Sebastian Førkjær

Organisering

sebastian@nau.dk

Sekretariatet

Emil Bertelsen

Projektmedarbejder

Emil@nau.dk

+45 53 80 80 30

Maya Filskov

Projektleder

Maya@nau.dk

+45 60 21 37 97

Amalie Lundgren Pedersen

Studentermedhjælper

Amalie@nau.dk

NAU består både af bestyrelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle bestyrelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Bestyrelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer på Landsmødet i november.

Ovenfor findes kontaktoplysninger på Bestyrelsen. Det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk.

Pressehenvendelser og spørgsmål til NAU’s politik rettes til forperson Sofus Pilehave på tlf. 20225606
Drejer din henvendelse sig om refusion, skal du skrive en mail til refusion@nau.dk

Rul til toppen

Velkommen til NAU's hjemmeside!

Som du måske vil opdage, roder det lidt herinde, og enkelte oplysninger vil være forældede.
Vi glæder os til, at du kan besøge en ny hjemmeside snarest muligt.
Husk du altid kan få fat i NAU på info@nau.dk