Bestyrelsen

Emma Nielsen

Forperson
emma@nau.dk

Marcus Melau

Medlemsansvarlig: Region Midtjyllang & Nordjylland
marcus@nau.dk

Anna Elva Jeppesen

Forperson
anna@nau.dk

Jesper Strøm

Medlemsansvarlig: Region Sjælland & Hovedstaden
jesper@nau.dk

Nicklas Lindsten

Projekt & Økonomi
nicklas@nau.dk

Sofus Pilehave

Projekt & Økonomi
sofus@nau.dk

Julius Drejer Mosgaard

Medlemsansvarlig: Region Syddanmark
julius@nau.dk

Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af bestyrelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle bestyrelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Bestyrelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer på Landsmødet i november.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på Bestyrelsen. Det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk.

Pressehenvendelser og spørgsmål til NAU’s politik rettes til forperson Emma Nielsen på tlf. 51 37 16 11

Drejer din henvendelse sig om refusion, skal du skrive en mail til refusion@nau.dk

Sekretariatet

Maya Filskov

Projektleder

Maya@nau.dk
+45 60 21 37 97

Rul til toppen