Bestyrelsen

Elisabeth From-Pedersen

Forperson
elisabeth@nau.dk

Bitten Elley

Organisering
bitten@nau.dk

Leticia Svebølle

Projekt & Økonomi
leticia@nau.dk

Sofus Pilehave

Forperson
sofus@nau.dk
+45 20225606

Jesper Strøm

Organisering
jesper@nau.dk

Marcus Melau

Projekt & Økonomi
marcus@nau.dk

Anton Walker

Organisering
anton@nau.dk

Jonas Hawwa Brøns

Projekt & Økonomi
jonas@nau.dk

Sebastian Frøkjær Christensen

Organisering
sebastian@nau.dk

Har I planer om at oprette et ungdomsråd eller et andet lokalt projekt for unge? Så kontakt Netværket af Ungdomsråd, vi kan helt sikkert hjælpe jer på vej!

NAU består både af bestyrelsesmedlemmer og sekretariatsansatte. Alle bestyrelsesmedlemmer har tilknytning til et ungdomsråd eller -hus og arbejder frivilligt i organisationen. Bestyrelsen udarbejder organisationens mål og visioner og vælges hvert år af NAU’s medlemmer på Landsmødet i november.

Nedenfor findes kontaktoplysninger på Bestyrelsen. Det er til enhver tid muligt at komme i kontakt med NAU enten ved at skrive til info@nau.dk.

Pressehenvendelser og spørgsmål til NAU’s politik rettes til forperson Sofus Pilehave på tlf. 20225606

Drejer din henvendelse sig om refusion, skal du skrive en mail til refusion@nau.dk

Sekretariatet

Maya Filskov

Projektleder
Maya@nau.dk
+45 60 21 37 97

Maya er projektleder på NAUs nye projekt Unge Rødder, der arbejder med at uddanne og skabe flere ungdomsråd i hele landet.

Amalie er studentermedhjælper på Unge Rødder. Hun arbejder blandt andet med kommunikation og udgivelser.

Amalie Lundgren Pedersen

Studentermedhjælper
Amalie@nau.dk

Rul til toppen